Ray Wilson 'Genesis Classic' / 9.05 / Zieona Góra - Filharmonia

Pw Events

Ray Wilson już 9 maja wystąpi Filharmonia Zielona Gora . Były wokalistaGenesis zaprezentuje zarówno kultowe utwory grupy jak i autorski materiał, m.in. kompozycje STILSKIN. Bilety już w sprzedaży na bilety24.pl, ebilet, eventim, ticketpro, biletomat

* * *
Ray Wilson - GENESIS CLASSIC
9.05 Filharmonia / Zielona Góra
wstęp 19:00, start koncertu 20:00
bilety - miejsca siedzące - 99zł (przedsprzedaż) / 109 (w dniu)
do nabycia na: biety24.pl, ebilet, eventim, ticketpro, biletomat
* * *

Rok 2016 był dla Wilsona bardzo owocny, na rynku pojawiły się aż dwa nowe albumy artysty - akustyczny “Song for a friend” oraz “Makes me think of home”, którego brzmienie jest bardziej elektryczne, rockowe. Albumy spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem na rynku polskim i pokazały dwa różne oblicza artysty. Pierwszy, dedykowany zmarłemu przyjacielowi, ukazuje niezwykłą zdolność Raya do tworzenie bardzo intymnych, poruszających utworów. Drugi jest dowodem na niezwykłą wyobraźnię i eklektyczność muzycznej wizji wokalisty, nie bojącego się eksperymentować z bogatym instrumentarium i produkcyjnym rozmachem. Podczas koncertów Raya Wilsona można usłyszeć kultowe utwory legendarnego zespołu GENESIS, pojawią się także solowe kompozycje szkota, w tym utwory grupy Stiltskin. 
Ray Wilson został wyróżniony przez „Classic Rock Magazin“ jako jeden z najwybitniejszych wokalistów z Wielkiej Brytanii, kompozytor, autor tekstów, Swoją klasę potwierdził współpracą z zespołem Genesis, kiedy to w 1996 roku zastąpił w roli wokalisty Phila Collinsa, dzięki swojej oryginalnej barwie głosu, przywracając grupie artystyczny charakter, bardziej kojarzony z czasami gdy przed mikrofonem w zespole stał Peter Gabriel. Wcześniej, w 1994 roku, debiutujący zespół Stiltskin z Rayem w składzie stworzył niezapomniany utwór „Inside”, który podbił listy przebojów (nr. 1 w UK). Szkocki wokalista współpracował także z takimi artystami jak Armin Van Buuren, RPWL, czy Scorpions. 

Fragmenty koncertów 
https://youtu.be/M8uq-G1XSYo?list=RDM8uq-G1XSYo
https://youtu.be/23FMb2TaUaM 
zdjęcie do publikacji 
https://www.dropbox.com/s/vkad5tm114kwfqj/1920A.jpg?dl=0

Agendy