Ray Wilson 'Genesis Classic'

Pw Events


Ray Wilson 10 września pojawi się w Zakletych Rewirach we Wrocławiu . Były wokalista Genesis w trakcie tej części trasy odwiedzi Niemcy, Holandię, Austrię, Szwajcarię i właśnie Polskę. Artysta wystąpi z towarzyszeniem swojego 5 osobowego składu zespołu. W repertuarze obok kultowych przebojów jak np. „Mama”, „Land of Confusion”, „Congo”, „Follow you follow me” czy „Jesus he knows me” pojawiają nie prezentowane wcześniej przez Raya kompozycje legendarnego GENESIS (w tym z albumu „Calling All Stations”) jak i najnowsze solowe utwory Szkota.

* * *
Ray Wilson - GENESIS CLASSIC10.09 Zaklęte Rewiry / Wrocław

wstęp 19:00, start koncertu 20:00

bilety:

miejsca stojące: 

75 zł http://pwevents.pl/bilety/ray-wilson-genesis-classic-stojace-zaklete-rewiry-wroclaw/493/75 

80 zł Ticketpro, Eventim, Ebilet, Biletomat.pl, Rocky Shop

85 zł w dniu 

miejsca siedzące nienumerowane:

95zł Ticketpro, Eventim, Biletomat, http://pwevents.pl/bilety/ray-wilson-genesis-classic-siedzace-zaklete-rewiry-wroclaw/494/75  

100 w dniu


* * *

Rok 2016 był dla Wilsona bardzo owocny, na rynku pojawiły się aż dwa nowe albumy artysty - akustyczny “Song for a friend” oraz “Makes me think of home”, którego brzmienie jest bardziej elektryczne, rockowe. Albumy spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem na rynku polskim i pokazały dwa różne oblicza artysty. Pierwszy, dedykowany zmarłemu przyjacielowi, ukazuje niezwykłą zdolność Raya do tworzenie bardzo intymnych, poruszających utworów. Drugi jest dowodem na niezwykłą wyobraźnię i eklektyczność muzycznej wizji wokalisty, nie bojącego się eksperymentować z bogatym instrumentarium i produkcyjnym rozmachem. Podczas koncertów Raya Wilsona można usłyszeć kultowe utwory legendarnego zespołu GENESIS, pojawią się także solowe kompozycje szkota, w tym utwory grupy Stiltskin. 
Ray Wilson został wyróżniony przez „Classic Rock Magazin“ jako jeden z najwybitniejszych wokalistów z Wielkiej Brytanii, kompozytor, autor tekstów, Swoją klasę potwierdził współpracą z zespołem Genesis, kiedy to w 1996 roku zastąpił w roli wokalisty Phila Collinsa, dzięki swojej oryginalnej barwie głosu, przywracając grupie artystyczny charakter, bardziej kojarzony z czasami gdy przed mikrofonem w zespole stał Peter Gabriel. Wcześniej, w 1994 roku, debiutujący zespół Stiltskin z Rayem w składzie stworzył niezapomniany utwór „Inside”, który podbił listy przebojów (nr. 1 w UK). Szkocki wokalista współpracował także z takimi artystami jak Armin Van Buuren, RPWL, czy Scorpions. 

Fragmenty koncertów 
https://youtu.be/M8uq-G1XSYo?list=RDM8uq-G1XSYo
https://youtu.be/23FMb2TaUaM 
zdjęcie do publikacji 
https://www.dropbox.com/s/vkad5tm114kwfqj/1920A.jpg?dl=0

Agendy