Besides

Pw Events

Postrockowcy z Besides powracają do Poznania! Zwycięzcy Must Be The Music 2014 zagrają już 13. grudnia w Meskalinie. W ten zimowy wieczór na poznańskim rynku zrobi się bardzo gorąco!


Besides

13.12.2018, godz. 19.00

Meskalina / Poznań


Bilety:

25 zł: pwevents.pl

30 zł: Ticketmaster, Eventim, Biletomat, Ebilet, Ticketclub

35 zł: w dniu koncertu


Zespół Besides powstał w 2011 w Brzeszczach. W zaledwie trzy lata stał się jednym z najpopularniejszych zespołów na polskiej scenie post-rockowej. Kwartet, grający niszowy gatunek muzyki, podbił serca milionów ludzi w Polsce podczas telewizyjnego talent show – Must Be The Music, zdobywając główną nagrodę w ósmej edycji programu.


W 2013 roku Besides wydał debiutancki album „We Were So Wrong”, świetnie przyjęty przez fanów i krytykę. Liczne pozytywne recenzje oraz koncerty o niepowtarzalnym klimacie, wzbogacone o wyjątkową wizualizację, sprawiły, że zespół w krótkim czasie stał się jednym z czołowych przedstawicieli gatunku. Muzyka Besides rozbrzmiewała na falach czołowych rozgłośni w kraju: Trojki, Antyradia, RMF FM.


Po dwóch latach od udanego debiutu powstał drugi album - „Everything is”. Płyta jest bardziej dojrzała i urozmaicona brzmieniowo. Tym razem zespół postawił na brudne brzmienie gitar oraz więcej elektroniki, co sprawia, że nie tylko znajdziemy na niej melancholijne muzyczne pejzaże, które przeważały na debiutanckim krążku, lecz także niespokojne, trzymające w napięciu partie dźwięków. Album zabiera słuchacza w emocjonalną podróż po bezdrożach wyobraźni, poza granice rzeczywistości.


Zespół zagrał do tej pory około 200 koncertów w kraju i za granicą, m.in. z takimi formacjami jak:
COMA, Tides From Nebula, Obscure Sphinx, LemON. Występ Besides na Dunk!Festival’18 -
z najważniejszych festiwali post-rockowych w Europie – spotkał się z niezwykle entuzj
przyjęciem publiczności. Aktualnie zespół pracuje nad trzecią płytą, która w samym zamyśle ma być instrumentalnym koncept - albumem.


Skład:

Paweł Kazimierczak – gitara

Piotr Świąder-Kruszyński – gitara

Artur Łebecki – bas

Bartłomiej Urbańczyk – perkusja


Strona: http://besides.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/BesidesBand/

Bandcamp: https://besides.bandcamp.com/

„May I Take You Home”: https://www.youtube.com/watch?v=mBOH43jvnUE

Agendy