ENSIFERUM + EX DEO + WIND ROSE

Pw Events

Ensiferum – fińscy deathmetalowcy z folkowym zacięciem, powracają do Polski, by wystąpić na czterech koncertach: w Gdyni, Warszawie, Katowicach i Wrocławiu w ramach promocji nowego albumu “Two Paths”! Przed nimi wystąpi inspirowany Starożytnym Rzymem zespół Ex-Deo. Zanosi się na prawdziwie epicką trasę!


Harmonogram:

18:30 - otwarcie drzwi

19:00 - Wind Rose

20:10 - Ex Deo

21:30 - Ensiferum


ENSIFERUM

+ EX DEO

+ WIND ROSE


9.04 Ucho / Gdynia

10.04 Proxima / Warszawa

11.04 MegaClub / Katowice

12.04 Zaklęte Rewiry / Wrocław

Bilety:

80 zł pwevents.pl

85 zł Ticketmaster, Eventim, Ebilet, Biletomat.pl,

90 zł w dniu koncertu


Nie sposób mówić o death metalu inspirowanym muzyką ludową bez wspomnienia o Ensiferum, a ich nowa płyta “Two Paths” ponownie potwierdza ich pozycję w czołówce gatunku. Czerpiąc z brzmienia poprzednich sześciu albumów, “Two Paths” wyróżnia się w dyskografii Finów, będąc ich jednocześnie najbardziej epickim i najbardziej organicznym dotychczas dziełem. Wpływ na brzmienie zespołu miało również dołączenie do składu Netty Skog, grającej na elektronicznym akordeonie. “Kiedy nagrywaliśmy “One Man Army [2015], chcieliśmy, by ta płyta brzmiała bardziej koncertowo, niż studyjnie. Na “Two Paths” kontynuujemy tę tendencję: używamy sprzętu analogowego, usuwamy ścieżki, czy nawet gramy bez metronomu, co daje zupełnie inny groove niż na większości współczesnych albumów metalowych”, mówi basista i wokalista grupy, Sami Hinkka. “Wszystko sprowadza się do pisania muzyki, której brzmienie nam się podoba I którą dobrze gra nam się na żywo, a na “Two Paths” wszystko udało nam się lepiej, niż kiedykolwiek”. 


Ensiferum:

Petri Lindroos – wokal/gitara

Markus Toivonen - gitara/wokal
Sami Hinkka - bas/wokal
Janne Parviainen - perkusja
Netta Skog – akordeon elektroniczny/wokal

Ensiferum online:
http://www.facebook.com/Ensiferum
http://www.ensiferum.com
http://www.metalblade.com/ensiferum


Zespół EX DEO, ze znanym jako wokalista Kataklysm Maurizio Iacono na czele, odwiedzi Polskę w ramach promocji swego wydanego w lutym 2017 nakładem Napalm Records trzeciego albumu „The Immortal Wars”. Autorem okładki płyty jest Eliran Kantor, wcześniej tworzący m.in. dla Testament, Hatebreed, Soulfly i Kataklysm. Głównym tematem albumu są wojny punickie, czyli długoletni konflikt pomiędzy Starożytnym Rzymem a Kartaginą. Epickie utwory Ex-Deo opowiadają o starciu dwóch wybitnych dowódców, Hannibala i Scypiona Afrykańskiego, poruszają również inne tematy z historii starożytnej. 


Ex Deo online:
www.facebook.com/exdeo


WIND ROSE to zespół grający symfoniczny metal, założony we Włoszech w roku 2009. 
W roku następnym zespół wydał Epkę, wyprodukowaną przez Cristiano Bertocchi (wcześniej basistę zespołów LABIRYNTH i VISION DIVINE), która spotkała się z dobrym przyjęciem słuchaczy. Rok 2012 przyniósł pierwszy pełnopawny album zespołu pt. "Shadows Over Lothadruin", wydany przez Scarlet/Bakerteam Records, który ponownie został bardzo dobrze odebrany przez fanów.
W roku 2013 WIND ROSE odbyło europejską trasę promocyjną, występując jako support przez zespołami: WINTERSUN, FINNTROLL oraz EPICA. W roku kolejnym Cristiano Bertocchi oficjalnie dołączył do składu jako nowy basista.
Kolejny rok to trasa „Origins European Tour“ zespołu ELUVEITIE, wspieranego przez WIND ROSE, oraz wydanie przez ten ostatni drugiego albumu, "Wardens of the West Wind", również poprzez Scarlet Records.
2015 to spotkanie WIND ROSE i ENSIFERUM na euopejskiej trasie „One Man Army“. Dwa lata później zespół podpisuje kontrakt z Inner Wound Recordings i w maju 2017 wydaje swój trzeci album, „Stone Hymn“.

Wind Rose online:
http://www.windroseofficial.com/index.php


Agendy