VARIETE

Pw Events

Nowy termin koncertu to 3,10 (sobota) / Blue Note. Wiemy, że to dość odległa data, ale za to BEZPIECZNA i NIEZAGROŻONA. Do zobaczania na jesień 2020‼️

Szanowni Państwo, P.W. Events - koncerty jako organizatorzy koncertu Variété w Poznaniu, postanowiliśmy podjąć decyzję o przeniesieniu koncertu na jesień 2020. Przepraszamy za zaistniałe niedogodności, jednak bezpieczeństwo uczestników wydarzeń, artystów oraz pracowników jest dla nas najważniejsze.

Variété
3.10 sobota Blue Note Poznań
19:00 otwarcie drzwi, 20:00 start
bilety:
35 - https://pwevents.pl/bilety/variete-miejsce-stojace/693/193
40 - Biletomat, Eventim, Ebilet, Ticketmaster, Kupbilecik
45 - W dniu koncertu

SIEDZĄCE
➡️Biletomat.pl - bilety online https://www.biletomat.pl/b…/zamowienie/variete-poznan-9039/…
➡️ebilet.pl https://sklep.ebilet.pl/16325548649218188


Variete zadebiutowało w Jarocinie ponad 30 lat temu jako prekursor i flagowy przedstawiciel stylu cold wave. Dzięki nieustającej ewolucji, otwarciu na nowe trendy i artystycznej niezależności zespół na przestrzeni lat wymykał się wszelkim konwenansom i stylistycznym szufladkom.
Variete, dzięki znakomitym muzykom swobodnie żongluje konwencjami a jego unikatowe kompozycje zawierają dark-funk, trip-hop, cold wave ale też dub, jazz i elektronikę.

Niezmiennie osią twórczości Variete są poetyckie teksty wokalisty grupy Grzegorza Kaźmierczaka, które tym razem kierują się w stronę ruchu, afirmacji życia, przekazując również szereg narzędzi i zaklęć, dzięki którym można osiągnąć stan prawdziwej wolności.

Ostatni album „Nie wiem” ukazał się 22 września 2017. W nagraniach nowego albumu wziął udział saksofonista Kuba Więcek, objawienie polskiego jazzu i pierwszy po 28 latach debiutant wydany w prestiżowej serii „Polish Jazz”. Nowa płyta jest kontynuacją tej ścieżki, na której nie brakuje nowych wątków i zaskoczeń. Prapremiera koncertowa płyty „Nie wiem” na festiwalu w Jarocinie w lipcu tego roku zelektryzowała fanów grupy Variete do tego stopnia, że tylko część z nich zdołała zmieścić się w ruinach kościoła św. Ducha.

Pulsująca i metafizyczna atmosfera muzyki Variete pobudza wyobraźnie, wciąga i pozostaje na długo z słuchaczem.

Agendy

Blue Note / Poznań

2020-10-03, 20:00:00
Bilety
Pw Events 35.00 zł Kup bilet