VARIETE

Pw Events

Szanowni Państwo, P.W. Events - koncerty jako organizatorzy koncertu Variété w Poznaniu, postanowiliśmy podjąć decyzję o przeniesieniu koncertu na jesień 2020. Przepraszamy za zaistniałe niedogodności, jednak bezpieczeństwo uczestników wydarzeń, artystów oraz pracowników jest dla nas najważniejsze. Prosimy o cierpliwość - postaramy się poinformować o nowej dacie możliwie jak najszybciej. Wszystkie dotychczas zakupione bilety zachowują swoją ważność. Polecamy bieżące śledzenie naszej strony internetowej oraz mediów społecznościowych, gdzie pojawiać się będą najświeższe informacje.


Variété
14.03 sobota Blue Note Poznań
19:00 otwarcie drzwi, 20:00 start

Variete zadebiutowało w Jarocinie ponad 30 lat temu jako prekursor i flagowy przedstawiciel stylu cold wave. Dzięki nieustającej ewolucji, otwarciu na nowe trendy i artystycznej niezależności zespół na przestrzeni lat wymykał się wszelkim konwenansom i stylistycznym szufladkom.
Variete, dzięki znakomitym muzykom swobodnie żongluje konwencjami a jego unikatowe kompozycje zawierają dark-funk, trip-hop, cold wave ale też dub, jazz i elektronikę.

Niezmiennie osią twórczości Variete są poetyckie teksty wokalisty grupy Grzegorza Kaźmierczaka, które tym razem kierują się w stronę ruchu, afirmacji życia, przekazując również szereg narzędzi i zaklęć, dzięki którym można osiągnąć stan prawdziwej wolności.

Ostatni album „Nie wiem” ukazał się 22 września 2017. W nagraniach nowego albumu wziął udział saksofonista Kuba Więcek, objawienie polskiego jazzu i pierwszy po 28 latach debiutant wydany w prestiżowej serii „Polish Jazz”. Nowa płyta jest kontynuacją tej ścieżki, na której nie brakuje nowych wątków i zaskoczeń. Prapremiera koncertowa płyty „Nie wiem” na festiwalu w Jarocinie w lipcu tego roku zelektryzowała fanów grupy Variete do tego stopnia, że tylko część z nich zdołała zmieścić się w ruinach kościoła św. Ducha.

Pulsująca i metafizyczna atmosfera muzyki Variete pobudza wyobraźnie, wciąga i pozostaje na długo z słuchaczem.

Agendy